Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /gops2016/templates/20161012gops/functions.php on line 202

Spis treści

 


     Rządowy program Rodzina 500 Plus ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka. Program w swoim założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin ma również za zadanie przyczynić się do zwiększenia dzietności. Aktualnie współczynnik dzietności w Polsce wynosi 1,3 urodzeń na kobietę.

We wszystkich województwach uruchomiono specjalne numery kontaktowe, za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące programu „Rodzina 500 plus”.

 

Infolinie - w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w Urzędach Wojewódzkich czynne są w godzinach pracy urzędów. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora.

Numer telefonu do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie 91 430 34 25

 

W resorcie rodziny infolinia działa pod numerem 22 529 06 68.

 

     Dzięki programowi „Rodzina 500 plus” rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza netto 800 zł na osobę lub 1200 zł (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) - otrzymają  je również na pierwsze lub jedyne dziecko.

 

 

Więcej informacji znajduje sie na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Rządowy program Rodzina 500 Plus ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka. Program w swoim założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin ma również zadanie przyczynić się do zwiększenia dzietności. Aktualnie współczynnik dzietności w Polsce wynosi 1,3 urodzeń na kobietę, a dla porównania w 1983 roku wynosił 2,42.

Źródło: http://www.program500plus.pl/zasady-programu.htmlWięcej info